Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znovu J.Čechy

14. 3. 2010

Jižní Čechy - změna sestavy - 2007

 

Lenka marodí a tak při dalším pobytu v Jižních Čechách se sestava mění. Lenku a Pepu nahrazují Milan a Jiřina S. Tento výlet se naštěstí odehraje bez zranění.

Jediný incident, vhodný zaznamenání se odehraje v penzionku v blízkosti zátoky, kam Ema Destinová chodila lovit ryby. Jako pokaždé se v tomto penzionku stavujeme na občerstvení. Po pivech a zmrzlinám  se chystáme odjet, ale nejde to. Jiřina S. nemůže odemknout zámek. Naštěstí se v okolí pracuje a tak přichází spasitel s rozbrušovačkou a drát přebrousí.

Vzpomínáme, jak jsme před 30.ti lety s Milanem a Jiřinou S. a s našimi dětmi stanovali na Nežárce a rozhodneme se, že to místo musíme najít. Moc netušíme, kde to bylo. Jediné, co si všichni pamatujeme je, že to bylo v zátoce u mostu přes Nežárku. Vezmeme na pomoc mapu, sedáme do auta a jedeme. Po několika pokusech místo nacházíme. Máme radost.

Samozřejmě jedeme na dobré jídlo do Třeboně a navštěvujeme místní pamětihodnosti. Objevujeme nový pomník Jakuba Krčína na břehu rybníka Svět. Stane se neuvěřitelné, tentokrát Schwarzenbergskou hrobku pouze neobcházíme, ale jdeme dovnitř. Přidává se k nám i H.M.V, který tvrdí, že všechny památky jsou nejhezčí zvenku.